איטום מרתפים

במידה ואתם מעוניינים לבנות מרתף בדירתכם או שכבר קיימת לכם אחת כזו, עליכם להכיר את נושא איטום מרתפים ולדעת שחשוב לבצע מערכת איטום מקצועית וייחודית המתאימה למרתפים.

 עבודה לא מקצועית תגרום לנזילות בעתיד ופתרון לבעיית נזילות בקירות רגילים ובמרתפים היא שונה לחלוטין. שיטת העבודה אינה זהה ובמרתפים היא אף קשה יותר ובעקבות זאת עלות איטום מרתפים יקרה יותר מעלות איטום גגות או מרפסות.

השיטה המוכרת ביותר בתחום איטום זה הינה מערכת התזה המעניקה יתרונות גבוהים יותר בטיפול בעובש ונזילות. שיטה זו מתבצעת בעת בניית המרתף ומתייחסת לקירות החיצוניים שלה.

בעת חדירת מים לאחר הבנייה הטיפול נעשה בעזרת חומרי איטום שונים העמידים לחומר הבנייה שהשתמשתם בו. כדי לקבל עבודה איכותית שתחזיק לזמן ארוך עליכם לבחור חברה אמינה בעלת ותק בתחום איטום מרתפים. עבודה לא מקצועית יכולה לגרום לתופעה להתפשט כך שיהיה קשה מאד לטפל בה ולהעלים אותה.

איטום גגות, מרפסות ומקלחות פשוטה יותר, אך גם היא דורשת עבודה קפדנית, בשטח נקי, עם חומרים איכותיים על מנת שתישאר לטווח זמן ארוך. אם משלמים סכומים לא קטנים על מערכות איטום מומלץ גם להתעקש על מספר שנות האחריות ולנסות לקבל לפחות כ 5 שנות אחריות. על האחריות להיות רשומה בחוזה העבודה.

הקפידו לבדוק מימה מורכב החוזה  וששם החברה מצוינת עליו. עליכם לבחור בחומרי איטום בעלי תכונות ייחודיות: חומר שעומד בתקנים הדרושים, עמיד בפני נזקי מזג האוויר, חומר שאינו רעיל וידידותי לסביבה. אם תקפידו לבחור את החומרים לפי התכונות הללו והעבודה שתתבצע תהיה איכותית על פי שיטות העבודה המקובלות האיטום יחזיק לכם זמן רב.

בתחום איטום גגות, מרתפים, מרפסות ועוד נקרא גם שיקום מבנים מכיוון שהנזילות הורסות את הנכס ועליו לעבור שיקום ייחודי וטיפול מבעלי מקצוע. "מחלת הנזילות" הינה תופעה שקשה להיפטר ממנה בקלות, לכן חשוב להתייחס לנושא ברצינות, לא פעם נכסים מאבדים את ערכם בגלל תופעה זו. ישנם נכסים שסובלים מהתופעה ואף לא מצליחים להיפטר ממנה כלל, במקרה זה יש לבחור אך ורק בחברות שהתנסו בשיקום מבנים או איטום גגות כדי לקבל פתרון שיחזיק לנכס שלכם את הערך המתאים לו.

לפני בחירת חברה הכינו לעצמכם רשימת ציפיות מהחברה ובקבלת הצעת המחיר שתפו את היועץ בציפיות הללו, כך שכל מה שתרצו אכן יתממש. אל תיצמדו לציפיות ע"פ חוות דעת שקיבלתם ממכרים או מאתרי האינטרנט, אלא הקשיבו ליועץ ונסו להבין כיצד ההצעה שלו יכולה לשפר את הנזילות שלכם.

Rate this post