איטום מקלטים

האם אתם זוכרים את הימים העליזים ההם של שנות השמונים בהם הכל היה פשוט יותר, תמים יותר, צנוע יותר? בימים ההם לא היינו עסוקים בהפקות ענק של ימי הולדת במועדונים, בר מצווה הייתה יכולה להסתיים בחגיגה ביתית ולא מעט ימי הולדת היו נערכים במקלטים ברחבי השכונות. נסו היום להגיד לבן שלכם שהולכים לעשות לו יומולדת במקלט וראו כיצד הדמעות מציפות את עיניו הקטנות והיפות.
ואכן, ברבות השנים המקלטים ננטשו.

מבחינות רבות אנחנו דואגים הרבה יותר טוב לגגות של הבניינים שלנו מאשר למרתפים או למקלטים. העניין המצחיק הוא, שבעת חירום, לא הגג הוא זה שיציל את חיינו ויגן על נפשנו. ומאיזה בחינה אנחנו מתכוונים? מבחינת האיטום כמובן. איטום גגות או זיפות גגות הן עבודות מוכרות מאוד ואין כמעט בניין בישראל שלא עובר עבודות איטום תקופתיות. ההיגיון מאחורי עבודות אלו הוא שדיירי הקומה העליונה פשוט לא מוכנים לחיות עם גשם מקומי בתוך הדירה שלהם.

בנוסף לכך, שכבת הבידוד תורמת גם לבידוד התרמי של המבנה ובייחוד של דיירי הקומה העליונה. ברגע שדייר מהקומה העליונה מבחין בסימני העובש הראשונים שמופיעים בדמות נקודות שחורות קטנות על התקרה או ברגע שהצבע בתקרה מתחיל להתקלף, מיד מכונסת לה ישיבה של וועד הבית ולעתים אף בנוכחות של כל דיירי הבניין ומוחלט על ביצוע עבודות של איטום עם יריעות ביטומניות או כל חומר אחר.

איטום מקלטים, הזנחה פושעת
אבל למה רק הגג נהנה מאיטום משובח, מדוע המקלט סובל מרטיבות ומלחות, מתחושת מחנק ומריחות לא נעימים של עובש? התשובה לכך נעוצה בעובדה שיש לא מעט דברים שאנחנו מקבלים כמובנים מאליהם, עד לרגע שאנחנו צריכים אותם באמת. הרי היום, במידה ואנחנו צריכים לרדת למספר דקות למקלט, אנחנו מעדיפים להישאר בבית שלנו או להגיע מקסימום עד חדר המדרגות. ללא איטום מקלטים ראוי, תוך חודשים ספורים הופך החלל החשוב הזה למקום משכנן של מיני פטריות עובש שונות ולעתים אף עבור טחב ירקרק ומדיף ניחוחות לא נעימים.

הגיע הזמן להתעורר
אך מה יקרה בזמן של אזעקת אמת? האם גם אז נישאר בחדר המדרגות? חשוב להבין שהמקלטים שלנו לא עומדים שם סתם, בשביל הכיף. אך אם כבר מדברים על כיף, אין שום סיבה שלא תרוויחו חדרים נוספים בבניין עבור הלהקה שמחרישה את האוזניים, עבור ישיבות של וועד הבית ועבור מסיבות של ילדים קטנים במיוחד, כמו בימים הטובים והשקטים ההם. וכל זאת עוד מבלי להזכיר את הנזק המצטבר שבהחלט יכול לעבור ולהדביק את הדירות הסמוכות למקלט.

אי לכך, הגיע הזמן להפסיק לעצום עיניים. איטום מקלטים הוא הצעד הבא שלכם. כנסו את וועד הבית והתחילו בעבודות הפינוי של המקלט. לאחר מכן, הזמינו קבלן שמתמחה בתחום של איטום מרתפים ומקלטים, קבלו הצעת מחיר ולכו על זה אבל חשוב לזכור כי החוק מחייב כיום להכניס בכל ממד או מקלט מערכת סינון אוויר לממד, אז וודאו שהקבלן איטום עימו אתם עובדים נמצא בקשר עם חברה שכזו, בהצלחה.

Rate this post