זיפות גגות

זיפות גגות

זיפות גגות

זיפות גגות זוהי שיטת עבודה מסורתית שבעלי המקצוע בתחום נוהגים להשתמש בה כדי למנוע נזילות. בשיטה זו משתמשים בחומר זפת המאושר במכון התקנים כדי להעניק מקסימום הגנה. כשהחומר איכותי נותר לחפש איש מקצוע שיעשה עבודה מקצועית, כששניהם מתחברים יחד הסוף לנזילות יכול להפוך מחלום למציאות.

שיטת זיפות גגות נעשית בשלבים תוך הקפדה לבצע כל שלב בקפדנות. שלבי עבודת האיטום אינה אפשרית לביצוע במזג אוויר גשום, לכן גם אם נתקלתם בנזילות בגלל מזג אוויר סוער עליכם להמתין לימים בהירים יותר על מנת שהאיטום יוכל להתייבש ולהיספג היטב.

עד שמזג האוויר יאפשר לכם לבצע את העבודה בפועל תוכלו לנתח אותו תיאורטית ולהכיר את כל שלבי הביצוע, לקבל הצעות מחיר מבעלי מקצוע בתחום איטום גגות, להתעניין בסוגי החומרים הקיימים ואילו מהם עדיפים יותר לאיטום. עבודת ה"מחקר" חשובה ויכולה לקדם אתכם לבעל מקצוע איכותי ולבחירה נכונה. אל תתפשרו על עבודה מקצועית ונקייה ותאמו ציפיות לפני תחילת העבודה.

חלק מהציפיות חייבים לכלול: עבודה עם חומרים שעומדים בתקנים, יש להשאיר את הגג נקי ללא לכלוך או שאריות של חומרים לא רצויים, על בעל המקצוע לשתף אתכם בתהליך העבודה ולהסביר לכם היכן העבודה עומדת ומה מתבצע בפועל כגון: באילו חומרים השתמשו, מי מבצע את העבודה, כמה שנות ניסיון יש למבצע העבודה. ככל שתקבלו יותר מידע כך תדעו בדיוק עבור מה שילמתם. חשוב לציין ששיטת זיפות גגות יכולה לפתור את בעיית הנזילות לעיתים רק לטווח זמן קצר של מספר שנים. יכול להיות שלאחר מספר שנים תצטרכו לחדש זאת שוב. זו הסיבה שכיום רבים משתמשים בשיטת יריות ביוטומניות במקום זיפות גגות. עליכם להתאים את השיטה למצב הקיים אצלכם וכדי לדעת מה מתאים לכם כדאי להתייעץ עם יועץ איטום שיספק לכם תשובות לכל השאלות ובעיקר דרכי פתרון לבעיית הנזילות. גם שיטת זיפות גגות כוללת בתוכה מספר שיטות לביצוע, כל בעל מקצוע משתמש בדרך אחרת, מומלץ לוודא מדוע לדעתו השיטה בה הוא משתמש היא הטובה ביותר.

כך תוכלו להכיר את כל הדרכים ולבחור בדרך שמתאימה עבורכם.

בסיום העבודה תקבלו תעודת אחריות על ביצוע העבודה. שמרו על האחריות משום שאינכם יכולים לדעת מתי תצטרכו לעשות בה שימוש. זוהי בדיוק הסיבה לעובדה שיש למצוא בעל מקצוע אמין שיעמוד לרשותכם גם בעתיד.

כאשר העבודה מסתיימת מומלץ לעלות יחד עם בעל המקצוע לראות את העבודה, שהיא אכן בוצעה באופן מלא, שהגג נקי ואין בו לכלוך ולשאול מעט על הביצוע כדי להכיר ולהבין על מה שילמתם.