קבלני איטום

ראשית, הרשו לנו להשתתף בצערכם, במידה ואתם מחפשים עכשיו ברחבי הרשת אחרי קבלן איטום, רוב הסיכויים שאתם לא מרוצים מהעבודה שהשאיר אחריו הקבלן הקודם. כשחושבים על זה, לא בטוח שהוא היה בכלל קבלן רשום, נכון? ותנו לנו לנחש עוד ניחוש קטן – יכול להיות שהטכניקה בה השתמש היא זיפות גגות והוא עשה עבודה מזופתת? ובכן, תנו לנו לספר לכם כמה מילים על התחום הסבוך של איטום גגות לפני שאתם ממשיכים בחיפושים.

בשנים האחרונות חלו שינויים והתפתחויות טכנולוגיות רבות בתחום של איטום הגג. באו לעולם מוצרים כגון יריעות ביטומניות וחומרים סינטטיים שונים ואנחנו רואים פחות ופחות את קבלני הזיפות הישנים והטובים. האם הטכניקות המודרניות כל כך משובחות עד שהן הותירו את הזפת בצל? ובכן, אין ספק שמדובר על התקדמות מרחיקת לכת מבחינות רבות אבל בסופו של דבר או יותר נכון בתחילתו של דבר, זפת היא עדיין חומר מצוין לאיטום והתוצאות שלה בשטח ניכרות למשך שנים רבות. אז מדוע בכל זאת כמעט לא עושים בה שימוש יותר? ובכן, ככל הנראה מאותה הסיבה שאתם מניחים עכשיו דליים ריקים ברחבי הבית ומנסים להתגבר על הטיפות שנוטפות מהתקרה – בגלל הקבלנים עצמם.

מה קרה שם בעצם?
מאחר ובסיום של עבודת הזיפות יש לכסות את הזפת בשכבת סיד או חומר לבן ודביק כלשהו על מנת להגן עליה מפני השמש, הקבלנים והזפתים ניצלו את ההסוואה הזו לתועלת שלהם ופשוט סיידו את הגג מבלי לזפת אותו כלל. זפתים אחרים שפכו כמות סמלית של זפת או ששפכו אותה רק במקומות אסטרטגיים בסיום העבודה. בכל מקרה השטח נראה אותו הדבר – הוא נראה לבן. וכך לאט לאט איבד הציבור את האמון שלו בזפתים ובזפת ודור חדש של קבלני איטום הגיח לו. עם זאת, כמו בכל תחום מקצועי בישראל או כמו בכל תחום שהוא בארץ, גם בתחום של איטום גגות פועלים לא מעט חובבנים שמנסים לעשות רווחים קלים על חשבון הציבור. ההמלצה שלנו אליכם – אל תתנו להם!

איך מוצאים קבלן איטום איכותי?
ובכן, ישנן לא מעט דרכים לאתר קבלן איטום איכותי. אחת מהן היא להצליב מידע מאנשים שונים. נסו למצוא בניין שלא נעשו בו עבודות איטום בעשור האחרון אך עם זאת שהדירות בקומה העליונה שלו נמצאות במצב מצוין מבחינת רטיבות. במידה ואתם לא נמצאים בקשר עם וועד הבית בבניינים שונים ואתם לא יכולים להשיג את המידע הדרוש, זה הזמן לפנות לרשת.

כאשר אתם נמצאים בקשר עם קבלן איטום, תמיד בקשו ממנו תעודת קבלן רשום. לאחר מכן בקשו ממנו להמציא לכם תכנית מסודרת שכוללת לוחות זמנים לביצוע הפרויקט, הצעת מחיר מפורטת והוכחה כי כל החומרים בהם הוא עושה שימוש נושאים תו תקן של מכון התקנים. לפי התגובה שלו, תדעו אם לפניכם עומד איש מקצוע ללא רבב או חאפר ממנו תיפרדו כידידים. בהצלחה.

Rate this post