צור קשר

לייעוץ חינם התקשרו עכשיו:

052-5143632

  1. דף הבית
  2. /
  3. בניית גגות
  4. /
  5. בניית גגות רעפים

בניית גג רעפים

בניית גגות רעפים, חזקים, אסתטיים ובעלי כושר עמידות לטווח הארוך הוא מלאה מורכבת המחייבת לא מעט ידע מקצועי וניסיון רחב של שנים. בישראל של היום רוב ענפי הבנייה נחשבים למוסדרים ועל כן כדי לעסוק בתחום בנייה מסוים ישנו צורך ראשית בהכשרה מקצועית. אולם בנושא של גגות המצב שונה מכיוון שכיום אין שום פיקוח או דרישה להכשרות והסמכות כמו גם לידע המקצועי של גגנים. כתוצאה מכך עלינו להקדיש את מלוא תשומת הלב לתהליך של בניית גג רעפים ובפרט לבעל המקצוע שאחראי על תהליך זה.

כיצד ניגשים לעבודות הבנייה של הגג?

עבודות מקצועיות של בניית גגות רעפים מבוססות תחילה על תוכנית הנדסית מדויקת, פרי ידם של אדריכלים בעלי ידע מקיף ורלוונטי בענף של גגות. מעבר לכך, יש לדאוג לתכנית קונסטרוקציה מפורטת במקביל לתכנון האדריכלי. יתכן כי הגגן יבקש לתכנן בעצמו את הגג, אמנם חשוב לזכור כי מצב זה איננו אידיאלי משום שישנו קושי לעמוד על הידע ההנדסי הנדרש לתכנון או בניית גג רעפים באופן הנכון ביותר, שמחזיק ברשותו אותו הגגן. אולם מכאן לא ניתן להסיק דבר על יכולתו המקצועית לבצע בניית גגות טובה ואיכותית.

מה כוללות עבודות הבנייה?

תכנית אדריכלית לרבות קונסטרוקציה של בניית גגות רעפים חייבת לכלול בתוכה כמה רכיבים כגון: עובי הקורות הראשיות, צורת הגג, בידוד תרמי, מרזבים, מבנה קונסטרוקציה מדויק, אמצעי אוורור לגג ותעלות פנימיות לניקוז. טרם התחלת העבודה, דיירי הבית יבקשו מטבע הדברים לבחור בעצמם את סוג הרעפים וצבעם המיועדים להרכבה על גבי גג הרעפים. קיימות כמה אלטרנטיבות לסגנונות של בניית גג רעפים, הן ברמת הצורנית והן ברמה של חומרי הגלם של הגג.

אפשרויות נפוצות בתחום הגגות

האפשרות הפשוטה והנפוצה בתחום הגגות היא משולש אחד עם שני שיפועים. גג בצורה של משולש מלא עם שיפועים שיוצאים ממרכז הבית כמו גם גגות בעלי שיפועים רבים, נחשבים למורכבים יותר. כמו כן ישנן כמה אופציות נוספות ברמת החומר והצבע עבור הרעפים עצמם, שעומדות בפני מי שמעוניין להתחיל בתהליך של בניית גגות רעפים. אם מדובר באנשי מקצוע מוכשרים ומיומנים בניית הגג לא צריכה להיות מסובכת יתר על המידה לאחר שהושלם כהלכה שלב התכנון. בנייה זו מורכבת ממספר שלבים עיקריים.

שלבים מרכזיים בבנייה

בשלב הראשון של בניית גג רעפים יש להזמין את חומרי הגלם הרלבנטיים לאתר הבנייה, לאחר מכן יש להתאים את בניית הקונסטרוקציה לתכנית ולמצב בשטח. כאן חשוב לתת את הדעת להימצאות של תקרת בטון, תקרת עץ קלה או כל תקרה אחרת. בשלבים הבאים יש לדאוג לפרזולים ופריטי קישוט על גבי הקונסטרוקציה ולהרכיב בידוד תרמי לגג למניעת קליטה או איבוד של חום באמצעות שימוש ביריעות אלומיניום, מתחתיהן יש להניח יריעות של בועות אוויר או לעשות שימוש בצמר סלעים מבודד.

טואול - בניית אתרים באינטרנט