צור קשר

לייעוץ חינם התקשרו עכשיו:

052-5143632

בידוד

חשיבות הבידוד בשלבי הבנייה


כאשר מתכננים בנייה של בית פרטי, בנייני מגורים מקפידים לשים דגש על עיצוב, חלוקת חללים. אחד ההדגשים החשובים בזמן תכנון הבנייה הוא נושא בידוד. משמעות תכנון בידוד הוא לדעת להשתמש בחומרים מתאימים שמצליחים ליצור בידוד מפני חום, קור, גשמי – זעם, סופת שלגים, סופות ברד ורעש. אחת הבעיות הנפוצות במדינת ישראל הוא נושא צפיפות הבנייה. כאשר חושבים על בידוד, המחשבה הראשונה שעולה, היא בידוד מפני אקלים. בידוד מפני אקלים הוא חשוב, אך כיום הצורך של בידוד עוצמות רעש הוא לא פחות חשוב. במיוחד במגדלים רבי קומות אשר חשופים לרעש רוחות, טיסות ועוד.


תכנון מערך בידוד שווה לתכנון חלקות דירות, תכנון עיצובי. כאשר בונים בית חדש יש להתחשב באזור המגורים, מיקום גיאוגרפי כגון: אזור שפלה או אזור מישור חוף, צפון הארץ או דרומה. התייחסות לשיקולים אלה, משפיעים על אופן בחירת בידוד מתאים עבור דירות חדשות. כמו כן, האם קרובים לשדה תעופה או שהבניין מתוכנן על אזור ראשי בו עובר מחלף או כביש ראשי. שיקולים אלה, נועדו לתכנן בידוד מתאים בפני רעשים.

בידוד תרמי,בידוד

כאשר משתמשים במושג בידוד מתכוונים לסוג הבנייה בה בוחרים, העסקת קבלני עבודה המתמחים בהתקנת חלונות ותריסים שנועדו לבודד רעש, שמש חזקה, רוחות ככל שניתן. חשיבות תכנון בידוד מתאים איננה רק לטווח הקצר, היא משפיעה על איכות החיים לטווח רחוק.


לא פעם, ניתנת עדיפות למראה, לתכנון חיצוני ופחות על בידוד תרמי . חשוב לשמור על יחסיות מסוימת שבה ישמר גם מראה אסתטי וגם דיור פונקציונאלי. חלוקת סדרי העדיפויות מותנת בשיקולי תכנון, תקציב והעדפה של קבלנים. כאשר בוחרים לקנות דירה או לבנות דירה מהיסוד, נושא בידוד הוא חשוב מאד, כיוון שמדובר על מגורים באותה דירה לתקופה לא מבוטלת.


בידוד מתוכנן ומוקפד, יכול לחסוך בהוצאות חימום וקירור במהלך ימים עם טמפרטורה קיצונית. הוצאה ראשונית של תכנון בידוד יכולה להחזיר את עצמה עם הזמן שבו חוסכים בעלויות אלה בזמן המגורים בדירה. הקפידו לבחור אנשי מקצוע מוסמכים שיכולים לסייע בתכנון בידוד בשלבי הבנייה השונים.


איטום ובידוד

טואול - בניית אתרים באינטרנט