צור קשר

לייעוץ חינם התקשרו עכשיו:

052-5143632

  1. דף הבית
  2. /
  3. תיקון גגות
  4. /
  5. תיקון ארגזי רוח מעץ

תיקון ארגזי רוח מעץ על ידי ציפוי אלומיניום


תיקון ארגזי רוח מעץ על ידי ציפוי באלומיניום בצבע עץ מהווה פיתרון פשוט מאד לבעיה מורכבת ולא פשוטה בעליל. סביר להניח שאתם מכירים מקרוב את הבעיה הזו אם בביתכם ישנו גג רעפים בעל עיטורים של סיומת מלוחות עץ. סיומת עץ זו מכונה כיום ארגז רוח ונחשבת לחלק אינטגראלי מגג הבית ולמעשה משמשת כמעין כובע בעל תפקיד כפול. ראשית כל מדובר באלמנט מרשים ברמה האסתטית שנועד לקשט את גג הרעפים בסוג של כותרת עם נפח שבהחלט מעורר השתאות והתפעלות.

מהו ארגז רוח ומהם תפקידיו?

שנית, ארגז הרוח מהווה רכיב אדריכלי שנועד להרחיק את מי הגשמים מפנים הבית ומשמש גם כמעין מצחייה הממוקמת מעל לפתחים של חלונות ודלתות הבית. התקרה האחרונה של המבנה, ברוב הבתים שנבנים כיום בישראל ובכלל, יצוקה בצורה כזו שבה נמצאת מעין בליטה בגודל של חצי מטר מקירות הבית. בליטה זו משמשת כארגז הרוח כאשר חומר הגמר בו עושה שימוש מתכנן הגג הוא טיח. בלא מעט בתים אשר הוקמו בשנות השבעים והשמונים, ניתן להבחין בארגזי רוח מעץ.

תחזוקה שוטפת בארגזי רוח מעץ

למרות שארגזי רוח מעץ מתאפיינים במראה אסתטי במיוחד ובמקביל מצליחים לעשות את עבודתם נאמנה, בכל זאת קשה מאד לדאוג לתחזוקתם השוטפת הכוללת בין השאר תיקון ארגזי רוח. מלאכת התחזוקה בפועל באה לידי ביטוי בשימוש בסולם גבוהה, נייר שיוף, צבע בעל עמידות גבוהה לפגעי מזג האוויר, מברשת צביעה ועוד כלי עבודה נוספים. תחזוקה שוטפת למניעת בעיות וכשלים בארגזי רוח מעץ חייבת לכלול את צביעת מסגרת הגג בכללותה אחת לשנה או שנתיים, כמובן על ידי עלייה לגג.

פתרון פשוט לבעיה לא פשוטה

מטבע הדברים לא כל בעלי הבתים או הדיירים אכן מצליחים לתחזק באופן הנ"ל את הגג וכתוצאה מהיעדר טיפולים תדירים אלו רוב ארגזי הרוח דוהים עם הזמן ואף מתפרקים כליל, מה שגורם לגג להפוך לשובך ענק. ומכאן מתחילות בעיות של מפגעי יונים וכן הלאה. פיתרון פשוט עבור תיקון ארגזי רוח כולל ציפוי של לוחות העץ בלוחות אלומיניום צבועים. בדרך כלל ניתן להשיג לוחות אלומיניום צבועים בגוונים כהים יחסית המזכירים את צבעו המקורי של העץ. עם תום ההתקנה המקצועית הבית יראה כאילו שופץ באופן יסודי.

כיצד מתבצע התיקון?

תיקון ארגזי רוח על ידי ציפוי בלוחות אלומיניום צבועים ישווה לגג מראה נעים ומושך כמו כן ייצור רושם של לוחות עץ חדשים לגמרי, כאשר בפועל המתקינים עשו שימוש בתשתית של הגג על ידי עטיפת ארגזי הרוח בלוחות אלומיניום וחיפוי כל נקודות החיבור, הזוויות והפינות על ידי כלים מתאימים. התוצאה הסופית נהדרת ובאה לידי ביטוי בארגז רוח בעל חיפוי אלומיניום שאיננו נדרש לתחזוקה, צביעה, תיקון פינות שנפתחו וכו'..

טואול - בניית אתרים באינטרנט