צור קשר

לייעוץ חינם התקשרו עכשיו:

052-5143632

  1. דף הבית
  2. /
  3. בידוד גגות
  4. /
  5. בידוד גג רעפים

בידוד גג רעפים

בידוד גגות רעפים נחשב כיום לאחד מהתחומים החשובים והמשמעותיים ביותר בתהליך הבנייה של הגג. היעדר בידוד מקצועי ומתאים לגגות רעפים עשוי לגבות מבעלי או דיירי הבית מחיר כבד מאד שבא לידי ביטוי לא רק באובדן של חום בחורף אלא גם בהוצאות משמעותיות במסגרת חימום או קירור חלל הבית.

על חשיבותם הפרקטית והאסתטית של גגות רעפים

גגות רעפים מהווים ללא שום ספק תוספת אסתטית מרשימה לחזות הכללית של הבית. בשנים האחרונות ניתן להבחין בכמות גדולה יותר של גגות רעפים שנבנים לרוב מעל בתים צמודי קרקע בכל הארץ. גג רעפים יכול להעניק לבית מראה נעים יותר ואווירה כפרית. מלבד זאת מדובר באמצעי שימושי מאד לצרכי אחסון ובנוסף ניתן להפוך את הגג לקומה נוספת למגורים. בידוד גג רעפים כאמור הוא תחום מאד מרכזי וחשוב בתהליך הבנייה על מנת להימנע מהוצאות גבוהות עבור צריכת חשמל לקירור או חימום הבית.

מה החשיבות של בידוד הגג?

בשוק הבנייה של היום קיימים מספר סוגים של גגות רעפים כאשר לכל סוג כזה ישנם כמה יתרונות מחד וחסרונות מאידך. כמו כן ניתן למצוא גם מבחר מגוון של סוגי רעפים הנבדלים אחד מן השני בסגנון הרכבתם ובחומרי הגלם מהם נעשו. המכנה המשותף והקריטי של כל סוגי גגות הרעפים המצויים כיום בשוק הבנייה מזוהה עם כל הנושא של בידוד גגות רעפים. סוג גג הרעפים שברצונכם לשלב בבית איננו משנה למען האמת אם ולא תשכילו לדאוג לעבודות מקצועיות של בידוד גג רעפים בצורה נכונה ויסודית.

בידוד עבור כל סוג של גג שהוא

ללא בידוד גגות רעפים מקצועי, כל הבית ולאורך כל ימות השנה יהיה הרבה פחות נעים למחייה, ועל כך יהיה צורך לכפר באמצעים מלאכותיים. נתונים אלו מתייחסים גם לגגות אשר נבנו עם יציקת תקרת בטון מתחתיהם. להבדיל מסוגים אחרים של גגות, הסוג הנ"ל נחשב לחזק ויציב במיוחד, אולם מבחינת הבידוד לא קיים שום הבדל ויש לדאוג לבידוד הגג בין כה וכה. קבלן או גגן שיטענו כי תקרת הבטון של הגג מספיקה על מנת לבודד אותו, וודאי לא צברו מספיק ידע בתחום או שאינם עובדים בשקיפות ואמינות מול לקוחותיהם.

לשמור על טמפרטורה נוחה בבית

בעקבות הקונסטרוקציה הפיזית של גגות רעפים לרבות הצורה של הרעפים עצמם, במהלך חודשי הקיץ כל המבנה קולט ואוגר יותר חום או לחילופין מאבד חום בעונת החורך הגשומה והקרה. מחקרים בנושא של בידוד מבנים מצביעים על כך שהגג ובפרט גג רעפים, נושא באחריות ל- 60% מפליטת או קליטת החום במבנה. פירושו של דבר הוא שרוב אובדן האנרגיה בבתים נגרמת מן הגג כאשר בידוד גג רעפים מקצועי יכול למנוע אובדן זה ובמקביל לשמור על טמפרטורה נוחה בבית.

טואול - בניית אתרים באינטרנט