צור קשר

לייעוץ חינם התקשרו עכשיו:

052-5143632

 1. דף הבית
 2. /
 3. איטום גגות
 4. /
 5. איטום גגות רעפים

איטום גגות רעפים

גג הוא חלק המבנה המשמש ככיסוי עליון, ככזה, הוא החלק החשוף ביותר לפגעי מזג אוויר וטבע. לגג שלושה תפקידים מרכזיים: איטום, הרחקת המים מהבית, ובידוד תרמי של הבית. גג הבית, בין אם מדובר על גגות רעפים או גגות שטוחים וחשופים, צריכים שימוש נכון וחכם בחומרי איטום גגות ואחזקה שוטפת, בהתאם לחומרי האיטום בהם נעשה שימוש.

סוגי גגות:


גגות שטוחים

גג שטוח מוכר היסטורית מזה אלפי שנים ונמצא בשימוש נרחב עד היום בארצות מתפתחות בעולם השלישי. עם הופעת השימוש בבטון הופיעו באופן נרחב גגות בטון שטוחים במבני ציבור עם מפתחים רחבים, וכן בבתי דירות ובבתי מגורים פרטיים. גגות שטוחים נבנים לרוב מבטון ומכוסים בשכבות של חומרי איטום ובידוד.
 

איטום גגות- הצוות בעבודה

גגות משופעים

זוהי צורת הקירוי הנפוצה ברחבי העולם. שלד הגג נבנה מקורות עץ, פלדה או בטון. איטום הגג נעשה באמצעות יריעת איטום המכוסה בלוחות מתכת או רעפים. בידוד הגג נעשה צמר זכוכית או צמר סלעים בין הקורות. מבנה הגג מאפשר גלישה מהירה של משקעים מעליו. כיום רוב הגגות בעולם מקורים ברעפי חרס ובטון מה שאנו מכירים כגגות רעפים.

הרעף הוא האלמנט החיצוני ביותר במערכת הגג, ועל כן נמצא חשוף לפגעי הטבע. מידותיו הקטנות ואופן חיבורו לגג מאפשרים לרעף לספוג הפרשי חום וקור קיצוניים ללא עיוותים ופגעים במבנה הגג. על כן השימוש הנפוץ בעולם בשימוש בגגות רעפים.

בחירת חומר האיטום לגגות רעפים וגגות שטוחים היא שלב החשוב ביותר. את הבחירה בחומר האיטום הנכון לגג צריך להשאיר לבעל המקצוע בין אם עבודתו היא להתקין גגות רעפים או שיפוץ גגות רעפים. למי שאינו די מקצועי בתחום התקנת גגות ושיפוץ גגות, הבחירה בחומר איטום גגות יכולה להיות מבלבלת ואף לגרום לכשל במערכת איטום הגגות ולהסרת שכבות האיטום מהגג בשלב מאוחר יותר.
 

גגות רעפים - הנחת הרעפים

כיום קיימים מגוון חומרי איטום נפוצים לצורך איטום גגות :

 • יריעות ביטומניות
 • זפת חם
 • חומרי איטום אקרילים
 • חומרי איטום ביטומנים משחתיים, במריחה
 • חומרי איטום פוליאוריטנים
 • יריעות PVC או יריעות EPDM
 • חמרים פולימרים בהתזה או במריחה
 

איטום גגות - שלבי ההכנה

 
אין ספק כי בחירה נכונה בבעל מקצוע מתאים לביצוע התקנת גגות רעפים או שיפוץ גגות רעפים, ובחירה נכונה בחומר איטום נכון בהתקנת גגות רעפים או גגות שטוחים תביא לחיסכון רב בהוצאות של התחזוקה השוטפת של הגג ותבטיח לנו גג איתן מעל לראשינו.
 

איטום גגות - הנחת הרעפים

טואול - בניית אתרים באינטרנט